• oceľové extravagantné krbové kachle The KING of THUNDER s 5-ročnou zárukou, výraz Kozorožec a Býk, prípadne iný výraz


  king-of-thunder_kozorozec5 king-of-thunder_byk

  king-of-thunder_kozorozec_prikladanie

  king-of-thunder_kozorozec_ohnisko

  Kozorožec      
  king-of-thunder_kozorozec1 king-of-thunder_kozorozec2 king-of-thunder_kozorozec3 king-of-thunder_kozorozec4
  Býk      
  king-of-thunder_tech.specifikacia2 king-of-thunder_tech.specifikacia1 king-of-thunder_tech.specifikacia4 king-of-thunder_tech.specifikacia3
 • Kachle sú určené výhradne pre bezroštové spaľovanie dreva a drevených brikiet. Palivo je vkladané hlavnými prednými dvierkami do ohniska. Horenie prebieha pomocou hlavného a zadného primárneho vzduchu. V strednej časti je umiestnená tryska predhriateho sekundárneho vzduchu vedeného nad ohniskom dutým deflektorom, ktorý pomáha horeniu nespálených a nevyužitých častíc pred odvodom do dymovodu a výrazne zvyšuje výkon kachlí, čím sa nezaťažuje životné prostredie. Ďalší sekundárny vzduch prúdi štrbinou tesne za žiaruvzdorným sklom, pomáha čistiť sklo a zároveň podporuje horenie v hornej tretine kachlí. Za sklom víri oheň dúchaný prúdom vzduchu.

  Pri konvenčnom systéme vykurovania sa ohrieva vonkajší povrch dutých profilov v ohnisku a prirodzené prúdenie nasávaného vzduchu zo spodnej častí kachlí ženie teplý vzduch do vykurovaného priestoru. Povrch kachlí je tak relatívne chladnejší ako u klasických kachlí so šamotovou výmurovkou. Akumulácia a vyššie teploty v ohnisku sú dosiahnuté vyplnením niektorých dutých profilov lávovými kameňmi alebo riečnymi okruhliakmi. Na dne ohniska je vhodné nechať asi 3 cm vrstvu popola.

  Sofistikovaný pákový systém pri otvorení hlavných dvierok kachlí úplne otvára klapku odvodu spalín. Zároveň uzatvára sekundárny a pomocný primárny prívod vzduchu. Pri zatvorení dvierok sa otvárajú klapky predhrievaného sekundárneho a pomocného primárneho vzduchu. Klapka odvodu spalín zostáva otvorená. Upozorní vás na to vysunutá vlajočka. Predný primárny vzduch je ovládaný samostatnou pákou.

  Kachle sú zvarené z kvalitnej ocele rôznych profilov pod ochrannou atmosférou plynu (progenu). Čapy, závesy, tiahla a páky sa Vám môžu zdať predimenzované - áno, je to tak. Hlava je modelovaná z kovaných plátov. Rohy kozorožca sú voľne kované z kujného bronzu do trojuholníkového kónusového profilu. Hlavy a ďalšie časti sú montované kovanými maticami, čo umožňuje meniť tvar - výraz kachlí. Kachle je možné doplniť súpravou, ktorá chráni horúce plochy a ostré hrany pred dotykom detských rúk.